wtorek, 24 kwietnia 2018

III DZIEŃ  OTWARTY OSP TRZEBIEŃ

  W sobotę, 12 maja 2018 r., odbył się III Dzień Otwarty Remizy. Mieszkańcy Trzebienia, jak i przybyli na to wydarzenie goście z okolicznych miejscowości, z pewnością nie mogli narzekać na nudę.
Odbyło się wiele pokazów, konkursów i zabaw o tematyce strażackiej zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Nie zabrakło również występów artystycznych dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Trzebieniu oraz grup tanecznych z Domu Ludowego "Jarzębina". Druhowie z naszej jednostki przygotowali ciekawy pokaz ratownictwa technicznego, w którym wykorzystali nowo zakupiony sprzęt ze środków pozyskanych m.in.: z Funduszy Sołeckich Gminy Bolesławiec, z dotacji KSRG oraz dotacji Gminy Bolesławiec. Dużym zainteresowaniem cieszył się samochód z drabiną mechaniczną z JRG PSP w Bolesławcu. Kulminacyjnym punktem imprezy był pokaz naszego nowego nabytku, o którym napiszemy już niebawem.

Podczas imprezy można było skorzystać ze stoisk gastronomicznych, nad którymi pieczę trzymały druhny i druhowie z naszej jednostki. Warto dodać, że wszystkie smakołyki, którymi zajadali się goście przybyli na uroczystość, przygotowane były własnoręcznie przez nasze rodziny oraz naszych znajomych. Strzałem w dziesiątkę, tak jak w tamtym roku, okazały się pierogi strażackie, które pobudziły kubki smakowe wszystkich uczestników imprezy.
III Dzień Otwarty Remizy podobnie, jak w latach poprzednich zwieńczyła zabawa taneczna, która trwała do godzin porannych.
Serdecznie dziękujemy naszym rodzinom, znajomym, oraz przyjaciołom Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzebieniu za włożony trud oraz godziny spędzone przy organizacji tego wydarzenia. Dziękujemy wszystkim sponsorom, dzięki którym uczestnicy naszych konkursów zostali obdarowani wspaniałymi nagrodami: Piekarnia Katarzyna i Włodzimierz Walkowiak, Textil Bolesławiec z siedzibą w Trzebieniu, Restauracja Chłopska w Trzebieniu oraz Pomoc drogowa Speed Trans oraz Sołectwo Trzebień.
Zapraszamy wszystkich za rok!

REKREACYJNY TURNIEJ SIATKÓWKI W TRZEBIENIU


  W piątek 20 kwietnia. w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Trzebieniu odbył się „Rekreacyjny Turniej Siatkówki o Puchar Sołtysa Trzebienia”. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem. Zgłosiło się cztery drużyny w skład, których weszli między innymi miejscowi przedsiębiorcy, OSP Trzebień, członkowie „Stowarzyszenia Trzebień”, mieszkańcy Trzebienia i okolic. Wszystkie mecze rozegrane były na wysokim, wyrównanym poziomie. Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwała sędzia Pani Ewa Parzygnat. Zawody przebiegły w miłej i sympatycznej atmosferze, przy głośnym dopingu przybyłych kibiców. Pierwsze miejsce i puchar sołtysa Trzebienia zdobyli strażacy z OSP Trzebień, drugie Stowarzyszenie ,,Trzebień”. Miejsca kolejne zespoły z firmy Nawara ,,Serwis”. Puchar Sołtysa i dyplomy wręczyła uczestnikom Sołtys Pani Gosia Zoryło. Organizatorami turnieju byli: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Trzebieniu i Stowarzyszenie ,,Trzebień”. Dziękujemy wszystkim zawodnikom i kibicom za liczne przybycie.
                                                                   


                                                                                                             A. S.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz