wtorek, 25 czerwca 2019


Festyn Rodzinny w Trzebieniu
 W sobotę 22 czerwca na placu przed Domem Ludowym w Trzebieniu odbył się Festyn Rodzinny.   Festyn rozpoczęły młode  artystki z Trzebienia prezentując swoje wokalne i taneczne pokazy: 
                                                                               
Amelia, Ania, Eliza i Julia. Ciekawostką było stoisko Pani Haliny Weiss, na którym pokazała swoje wyroby i uczyła wykonywania kwiatów z butelek plastikowych. Piękne piosenki zaśpiewały podopieczne Agnieszki Orawiec z pracowni muzycznych z Kruszyna i Bożejowic.
 Równolegle z prezentacjami o godzinie 16;00 rozpoczął się mecz piłki nożnej USA - Polska, w którym brali udział amerykańscy żołnierze i polscy piłkarze z Trzebienia. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Polaków. 
Nagrodą za zwycięstwo była skrzynka piwa ufundowana przez radnego Andrzeja. Zwycięscy meczu honorowo podzielili się nagrodą z Amerykanami.
Na ludową nutę zaprezentował się Zespół Śpiewaczy z Żeliszowa. Nie zabrakło także występu dorosłych wokalistów: Zbigniewa Sęka oraz Mieczysława Goleńskiego. W rokowym stylu wystąpili gitarzyści: Cezary Byrski oraz Tomasz Loch.
 Dużym powodzeniem cieszyły się konkursy, między innymi: wyścig na specjalnych nartach i przeciąganie liny. Licznie przybyli mieszkańcy mieli także okazję zobaczyć wóz strażacki z Bolesławca. Żołnierze amerykańscy czynnie brali udział w Festynie i bardzo chętnie zgłaszali się do konkursów. Zdolności aktorskie wykazał tłumacz, który z zacięciem tłumaczył konkurencje Amerykanom. Na zakończenie zagrał na gitarze, za co nagrodzono go gromkimi brawami.
 Organizowana była loteria fantowa w której główną nagrodą był kurs na prawo jazdy kategorii B. Imprezę zakończyła zabawa taneczna która trwała do późnych godzin wieczornych.
Organizatorem imprezy było Koło Gospodyń Wiejskich, Ochotnicza Straż Pożarna z Trzebienia oraz GOKiS Bolesławiec.
                                                                                                               Andrzej Szwedo

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz