wtorek, 17 grudnia 2019


Wigilia Wiejska w Trzebieniu 2019

  Od kilku już lat tradycją w Trzebieniu stało się organizowanie otwartego, integracyjnego spotkania wigilijnego, organizowanego przez miejscowe Koło Gospodyń. Tak i tym razem w niedzielne popołudnie 15 grudnia, na tę doniosłą uroczystość przybyli mieszkańcy Trzebienia i okolicznych wsi, Radni, Sołtysi oraz zaproszeni goście.
  Wigilię rozpoczęły dzieci przedstawiające „Jasełka” , które przygotowała Pani Anna Charewicz z ZSP w Trzebieniu. Dzieci wprowadziły przybyłych gości w świąteczny nastrój. Opowiedziały historię Bożego Narodzenia i wzruszyły wyśpiewanymi kolędami.
                                                                                 
 Występ dzieci został nagrodzony ciepłymi brawami oraz słodkimi upominkami podarowanymi przez Radnych i Koło Gospodyń Wiejskich.
 Po występach dzieci słowo Boże wygłosił Ksiądz Proboszcz Jacek Makówka, po czym nastąpiło tradycyjne łamanie się opłatkiem i składanie życzeń.
 Po części oficjalnej wszyscy zasiedli do wigilijnego stołu i kosztowali wyśmienite potrawy wigilijne przygotowane zgodnie z tradycyjną recepturą przez członkinie KGW min. uszka, barszczyk, kapusta z fasolą i grzybami, gołąbki z ryżem i grzybami i wiele innych.
W uroczystej atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia mieszkańcy spędzili czas na wspólnym kolędowaniu i rozmowach w miłej rodzinnej atmosferze do późnych godzin wieczornych. Wszystkim serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji tego wspaniałego przedsięwzięcia.


                                                                                                Andrzej Szwedo

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz