środa, 6 maja 2020

PIKNIK NAD ZBIORNIKIEM NIEDÓW
  Po katastrofie w 2010 roku kiedy to przerwała się zapora na Witce  jeziora nie było przez 8 lat. Po wybudowaniu nowej zapory w 2017 roku  zbiornik zaczął  się wypełniać wodą.
 W dniach 20-21 lipca 2019 roku Stowarzyszenie ,,Trzebień" zorganizowało piknik kajakowy nad zbiornikiem Niedów z noclegiem w porcie żeglarskim K.S. Turów. Jezioro położone jest między Radomierzycami i Zawidowem. W trakcie pikniku udaliśmy się do Hradka w Czechach i zwiedziliśmy zamek Grabstejn.
                                                                                 


NAD  ZALEWEM  PILCHOWICKIM

 W czerwcu  2018 roku Stowarzyszenie ,,Trzebień" wybrało się na piknik kajakowy nad jezioro pilchowickie. Linia brzegowa do opłynięcia to blisko 15 km. Płynąc podziwialiśmy malownicze krajobrazy, niczym z greckich klifów. Ta atrakcja turystyczna znajduję się zaledwie 40 km od Bolesławca. Na miejscu jest przystań z możliwością wypożyczenia sprzętu pływającego.
                                                                       Wycieczka krajoznawcza do Czeskiego Raju.
W dniu 26 czerwca 2018 roku Stowarzyszenie ,,Trzebień" wyruszyło na podbój czeskiego raju za Libercem koło Jiczina. Zwiedzaliśmy cztery czeskie zamki w tym najładniejszy zamek Troski.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza